Staroměstské náměstí
x

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí

Staroměstské náměstí je centrem historické Prahy a soustředí se kolem něj nejvýznamnější historické památky. Proto je zde také Grandhotel Praha, aby vám umožnil vychutnat jedinečnou historickou atmosféru.

Staroměstské náměstí je nejstarším a nejvýznamnějším náměstím Staré Prahy a jeho historie sahá hluboko ke křižovatce evropských obchodních cest, kdy sloužilo jako významné tržiště. Obchodovalo se zde s drahými látkami, ale i s obyčejným zbožím a potravinami. Zajímavostí byl obchod s rybami, protože Staroměstské náměstí bylo prakticky jediné místo, kde ve Staré Praze probíhal. Byla zde dokonce celnice pro proclívání zboží, dovezeného cizími kupci.

Později byly postaveny kolem náměstí domy, z nichž mnoho má své vlastní jméno, např. U jednorožce či U Zlatého velblouda. Oba tyto domy můžete nalézt po pravé straně Grandhotelu Praha. Dodnes jsou ve většině z domů dochovány románské a gotické sklepy.

 

 

 

Speciální nabídky»
Virtual tour
Nová mobilní aplikace
Zobrazit vše
PLATBA PŘEDEM Při platbě předem ušetříte až 22% - najdete jen na našem webu VÍCE ZA MÉNĚ Zůstaňte 2+ více nocí a ušetříte! Od 5nocí taxi ZDARMA LUXUSNÍ APARTMENTY Pro náročné nabízíme PRESIDENT,ATTIC, LUXURY a ROYAL apartmenty