Karlův most
x

Karlův most

Karlův most

Grand hotel Praha se nachází přímo na historické Královské cestě, jejíž součástí je i Karlův most. Nejstarší kamenný most přes řeku Vltavu a druhý nejstarší most v České republice je unikátní památkou, ze které můžete obdivovat krásy Staré Prahy. Díky jedinečnému ubytování v historickém centru Prahy tak můžete během okamžiku procházet historickou cestu ze Starého Města na Malou Stranu a pražské Hradčany. Karlův most byl až do 19. století jediný most spojující pravý a levý břeh Vltavy. Dal ho postavit císař Karel IV. Stavba byla zahájena v roce 1357 a řídil ji slavný architekt Petr Parléř.

Podle legendy byla při stavbě do malty přidávána vajíčka, aby most pevně stál a vydržel nápor případných povodní. V roce 2008 při průzkumech odborníci zjistili, že most je opravdu postaven za pomoci vajec, přidávaných do malty a tato legenda je pravdivá.

Most zdobí tři nádherné věže. Nad prvním pilířem ze strany Starého Města je to Staroměstská mostecká věž, která je považována za nejkrásnější gotickou bránu v Evropě. Na Malé Straně pak malá a velká Malostranská mostecká věž. Nejvýznamnější výzdobou mostu jsou však sochy a sousoší, tvořící jedinečnou galerii.

Barokní sochy jsou z počátku 18. století a znázorňují především svaté patrony. Jsou z dílen slavných sochařů Matyáše Brauna a Maxmiliána Brokoffa. Jednou z nejzajímavějších je socha bájného českého rytíře Bruncvíka, stojící samostatně na mostním pilíři. Nahradila původní sochu, kterou nechala postavit Staroměstská obec na znamení svých práv k mostu. Převážná většina soch byla nahrazena kopiemi, originály jsou uloženy v Národním muzeu.

Karlův most je Národní kulturní památkou a tvoří nezapomenutelnou součást pražského panoramatu, které si můžete díky blízkosti Grand hotelu Praha vychutnat během chvilky.

 

 

 

Speciální nabídky»
Virtual tour
Nová mobilní aplikace
Zobrazit vše
PLATBA PŘEDEM Při platbě předem ušetříte až 22% - najdete jen na našem webu VÍCE ZA MÉNĚ Zůstaňte 2+ více nocí a ušetříte! Od 5nocí taxi ZDARMA LUXUSNÍ APARTMENTY Pro náročné nabízíme PRESIDENT,ATTIC, LUXURY a ROYAL apartmenty