Získejte 7% slevu z ceny ubytování zadáním promo kódu "ghvip"
Odeslat
Zjistit dostupnost

Z Grand hotelu Praha není jen překrásný výhled na Pražský orloj, ale také na budovu Staroměstské radnice, domu kde se tvořily pražské i české dějiny a dodnes se zde odehrávají významné ceremonie a svatby.

Staroměstská radnice pochází ze 14. století a byla to díky královskému privilegiu vůbec první radnice v Čechách. Radnici tvořil původně jen jeden dům, ale během historie Prahy se pro potřeby správy Starého Města rozšiřovala a dnes ji tvoří komplex několika domů, propojených v celek.

Zajímavostí je, že na výstavbě se podílel i slavný pražský architekt a stavitel Petr Parléř, jehož jméno se objevuje u většiny významných pražských památek ze 14. století. Zde postavil radniční kapli a částečně i orloj, umístěný na jižní straně radniční věže.

Celý objekt si zachoval svůj historický původ i přes značné poškození požárem na konci druhé světové války, kdy byl centrem protifašistického odboje. Stejně tak interiér si uchoval ducha své doby. Významná je zejména radní síň s nádherným gotickým stropem, umístěná v západním domě. Využívaná je hlavně pro konání svatebních obřadů a slavností.

Tou největší a bezesporu nejlákavější zajímavostí je však jedinečná vyhlídka na Staré Město, kterou můžete obdivovat ze sedmdesát metrů vysoké radniční věže. Vidět je celá Stará Praha, Pražský hrad, Petřín, Prašná brána a především Staroměstské náměstí, jehož je radnice nedílnou součástí.

Ať už si budete chtít prohlédnout kteroukoliv z těchto památek, díky Grand hotelu Praha, umístěnému přímo v srdci Starého Města, to k žádné nebudete mít daleko a ničím nerušená historická atmosféra vás tak bude neustále obklopovat.