Získejte 7% slevu z ceny ubytování zadáním promo kódu "ghvip"
Odeslat
Zjistit dostupnost

Praha je jedním z nejproslulejších a nejpopulárnějších míst, které obdivují návštěvníci z celého světa. Je to město plné historické atmosféry, architektury, hudby a literatury. Město plné významných starých památek a slavných míst, která tvořila dějiny.

Mezi ta, která se do historie zapsala nejvíce, patří Královská cesta. Ta začíná ve Staré Praze u Prašné brány, symbolického vstupu do Starého Města. Pokračuje na Staroměstské náměstí s nádhernou starobylou radnicí a orlojem, přes slavný Karlův most na Malostranské náměstí a cestou starými uličkami až na proslulý Pražský hrad.

Touto cestou historickým centrem Prahy přijížděli budoucí panovníci ke korunovaci do katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Trasa bývala při takových událostech vždy bohatě vyzdobena a po cestě se průvod setkával s radními, zástupci cechů, univerzity a církve. Během cesty zněly zvony, zpěv i výstřely z děl, lidé házeli květiny a vítali nového panovníka.

Budoucí panovník a král průjezdem této cesty dával najevo, jaký význam pro něho má město a jeho obyvatelé. Měšťané pak výzdobou a pozorností projíždějícímu průvodu dávali najevo svoji oddanost králi. Během korunovační cesty tak vznikl symbolický vztah mezi králem a jeho poddanými.

Dnes tato cesta postupně odkrývá návštěvníkům krásu Staré Prahy, její domy, chrámy, náměstí a paláce ze všech možných historických období. Působí tak atmosférou, ve které se symbolicky zastavil čas. Svou jedinečností uchvátí nejen milovníky historie, ale všechny ty, kteří chtějí Prahu poznat.

Na Královské cestě se nacházejí nejvýznamnější staropražské památky, proto je přímo na ní situován i Grandhotel Praha, aby svým návštěvníkům umožnil bezprostředně vidět a prožít atmosféru toho nejvzácnějšího a nejkrásnějšího, co může Stará Praha nabídnout.