Získejte 7% slevu z ceny ubytování zadáním promo kódu "ghvip"
Odeslat
Zjistit dostupnost

Život Franze Kafky je úzce spojen se Starým Městem a okolím Staroměstského náměstí, kde se nachází i Grandhotel Praha. Díky jedinečnému ubytování přímo v centru Starého Města tak můžete být historii tohoto výjimečného spisovatele nablízku.

Tento spisovatel židovského původu je jedním z nejoceňovanějších a nejvlivnějších spisovatelů 20. století. Kafkovo rodiště je přímo v jednom z domů na Staroměstském náměstí, hned vedle kostela sv. Mikuláše. Dnes je v tomto domě zřízena galerie se stálou expozicí o Kafkově životě.

Kafkova rodina pobývala na Starém Městě v okolí Židovské synagogy a Josefova zejména z důvodů židovských šábesů, kdy židé nesmí dělat téměř nic a na obřad musí chodit pěšky. Kafkův otec měl v domě U Minuty na Staroměstském náměstí dokonce svůj obchod. Rodina se stěhovala v rámci této oblasti přibližně čtrnáctkrát.

Bezprostřední blízkost židovského ghetta, sídla pražských židů, ale i schůzky pražských židovských intelektuálů v domech na Staroměstském náměstí hráli v Kafkově životě důležité momenty. Atmosféra Starého Města se tak výrazně odráží v celém Kafkově díle a velmi ovlivňuje jeho citlivou povahu. V Celetné ulici v domě U tří králů získal Kafka svůj první pronájem s výhledem přímo do Týnského chrámu. Ten Kafku natolik fascinoval, že motiv okna do chrámu promítl i do svého díla.

To se vyznačuje hlavně osobní duševní rozpolceností, pocitem vyřazenosti a izolace od společnosti. Kafka tímto přenášel svůj stav a situaci okolo sebe. Zajímavostí je, že většina Kafkova díla byla během jeho života téměř neznámá a proslulosti dosáhla až po jeho smrti a po druhé světové válce.

Nejen milovníci jeho díla však ocení možnost vidět místa, kde tento spisovatel chodil, žil a pracoval. Místa, u kterých stojí i Grandhotel Praha, který vám umožní bezprostředně zachytit a vychutnat atmosféru Kafkovy Prahy.